آکیتا

 در معرفی نژادها

مشخصات ظاهری سگ نژاد آکیتا

آکیتا (هاچی آکیتا) نژادی ژاپنی است و در ژاپن به عنوان گنج ملی شناخته شده است .

حضور آکیتا در منزلی نمادی از سلامتی , رفاه و ثروت اهل خانه است . آنها جز نژادهای بزرگ هستند .

نر آکیتا وزنی در حدود ۴۵ تا۶۰ کیلوگرم و قدی در حدود ۶۶ تا ۷۱ سانتی متر دارند و ماده ی این نژاد وزنی در حدود ۳۲ تا ۴۵ کیلوگرم و قدی در حدود ۶۱ تا ۶۶ سانتی متر دارند .

 

معرفی خلق و خوی سگ نژاد آکیتا (Akita)

‫آیا آکیتا پارس می کند؟

آکیتا پارس نمی کند مگر آنکه دلیل خوبی برای پارس خود , داشته باشد .

پس زمانی که آکیتایی پارس می کند , می بایست به پارس آن توجه شود .

آکیتا به طور غریزی سگ گارد هست و از خانه و اهل خانه بدون نیاز به هیچ گونه آموزشی به خوبی محافظت می کند .

زمانی که آکیتا دلیلی برای محافظت از خانه و املاک داشته باشد , آنها به نحو احسنت از پس این وظیفه بر خواهند آمد .‬

 

آیا آکیتا سگ تهاجمی است؟

سگ نژاد آکیتا به طور طبیعی حالت تهاجمی نسبت به حیوانات دیگر دارند و به همین دلیل نباید به آنها اجازه داد که بدون غلاده و یا توجه صاحبش در مکانی که حیوانات دیگر حضور دارند پرسه بزنند , اما اگر در سنین کودکی آنها را با سگها و حیوانات دیگر آشنا شوند , این خصوصیت تا حدودی کاهش خواهد یافت , اما با این حال نمی بایست بدون آنکه مراقبش باشید در جایی رها باشد .

 

رفتار پرخاشگرانه نژاد آکیتا

نر آکیتا نسبت به نرهای نژادهای دیگر حالت پرخاشگرانه ای دارد , اما ماده های آکیتا معمولا رفتار پرخاشگرانه ای نسبت به ماده های نژادهای دیگر ندارد .

آکیتاها می توانند در صلح با جنسیت مختلف نژادهای دیگر زندگی کند , اگرچه بعضی از آکیتاها تمایل خاصی دارند که تنها سگ خانواده اشان باشند

 

آکیتا

 

رفتار آکیتا با کودکان

آکیتا با کودکان رفتاری را که با حیوانات دارند را ندارند اما هیچگاه نمی بایست آکیتا با کودکان تنها بماند , مگر فقط زمانی که آکیتا حضور کودک را قبول کرده باشد و رفتار مهربانانه ی آن کاملا مشاهده شود , با این حال مراقبت بیشتر ضرری در بر نخواهد داشت .

اگرچه معمولا آکیتاها بچه های خانواده اش را قبول می کنند اما احتمالا کودکان همسایه را تحمل نخواهند کرد .

به طور معمول آکیتا و یا هر نژاد گارد دیگری را نباید با بچه های کوچک و خردسال تنها گذاشت , مگر سگی که کاملا از کودکی آموزش دیده باشد و اجتماعی شده باشد , کاملا فرمان پذیر باشد و حضور کودکان را در کنار خود , با سر و صداهای کودکان کنار آیند و تحمل کنند .

این امر به حقیقت نمی پیوندد مگر با استمرار آموزش و صبوری و همچنین آموزش و رفتار صحیح است که در آن هنگام می توان به نتیجه ی بسیار خوبی , امیدوار بود .

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Language »
دوبرمن پینچر